K porovnání

The Park je nově sídlem firem Danone a Nutricia

2 min čtení

Společnost Danone si nás vybrala jako partnera pro zajištění nových kancelářských prostor a naše architekty z oddělení Design & Build pro návrh interiéru nových kanceláří a jeho realizaci na klíč.

The Park - pronájem kanceláří - officeguide.cz
The Park, Praha 4 – Chodov

Společnost Danone si vybrala Cushman & Wakefield jako partnera pro zajištění akvizice nových kancelářských prostor, kde by se mohly konsolidovat sesterské společnosti Danone a Nutricia, které do té doby sídlily odděleně v lokalitách na Praze 4 a Praze 3.

Největší výzvou bylo, že se jednalo o dvě samostatné firmy a celkem tři divize, které se musely shodnout na výběru nové lokality. Vzhledem k dlouholetému fungování v původních lokalitách byla změna pro všechny složitá, a tak byla s ohledem na zaměstnance zvolena neutrální nová lokalita.“ říká Kateřina Rýznerová, Associate, oddělení zastupování nájemců a hlavní osoba zařizující nájemní smlouvu kancelářských prostor pro společnost Danone.

Danone/Nutricia má nové kanceláře V parku

Po důkladné analýze trhu, detailních finančních porovnáních a napjatých interních diskusích byla vybrána Praha 4, konkrétně projekt The Park. Ten výborně splňoval podmínky klienta, odpovídal požadované velikosti cca 2 100 m2, nabízel nadstandardní počet parkovacích míst a svým umístěním byl přijatelný pro zaměstnance obou konsolidovaných společností.

Vzhledem k aktuálnímu nedostatku volných kancelářských prostor v Praze jsme o jedinou volnou jednotku požadované velikosti museli soupeřit s jinými zájemci. V konkurenci jsme nakonec uspěli, a to díky dobrému jménu společnosti Danone/Nutricia a našim dlouhodobým vztahům s pronajímatelem.

Danone/Nutricia má nové kanceláře V parku

Pronájmem prostor naše zakázka nekončila – její významnou součástí byl také návrh interiéru nových kanceláří a jeho realizace na klíč.

Jako základní prvek designu nových prostor použili naši architekti kruhový tvar, který je přítomný v logu obou sloučených společností, a funguje tak jako sjednocující prvek reprezentující jejich společné hodnoty.

Vedle kruhového prvku použitého např. na příčkách rozmístěných po celém prostoru se pracovalo s přírodními motivy. Pro každou jednací místnost byl zvolen jiný motiv inspirovaný přírodou, podle nějž se individuálně navrhoval design i barevnost. Nenajdete zde dvě stejné zasedačky – každá je originál.

  Danone/Nutricia má nové kanceláře V parku  Danone/Nutricia má nové kanceláře V parku

Zaměstnanci jsou spokojeni nejen s lokalitou, která je výborně dostupná hromadnou dopravou a nabízí širokou škálu služeb a možností stravovaní. Vyhovují jim také samotné prostory – uvádějí, že se jim „nové designové kanceláře“ velmi líbí.

Projekt byl realizován při dodržení stanoveného času i rozpočtu. V současné době již klient sídlí v nových kancelářích.

 

Pro společnost Danone Nutricia jsme zařídili: