K porovnání

Albatros Media sídlí nově v budově Mayhouse

3 min čtení
Albatros Media – Mayhouse – kanceláře Praha

Díky důkladné analýze firemní kultury odpovídají nové kanceláře potřebám zaměstnanců, nejmodernějším trendům a současným požadavkům na efektivní pracovní prostředí. Přečtě te si, jak workplace anylýza proměnila pohled na nové kanceláře Albatros Media.

Díky důkladné analýze firemní kultury odpovídají nové kanceláře potřebám zaměstnanců, nejmodernějším trendům a současným požadavkům na efektivní pracovní prostředí
Loni se nakladatelství Albatros Media přestěhovalo do nové kancelářské budovy Mayhouse na Praze 4. Výběr vhodných prostor odpovídajících novým nárokům firmy, návrh jejich rozvržení podle nejnovějších trendů a závěrů důkladné analýzy potřeb zaměstnanců a firemní kultury i následnou realizaci architektonického projektu provedla realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield. Ta se díky spolupráci ve všech fázích změny s firmou natolik sžila, že kanceláře pro Albatros Media ušila opravdu na míru. Potvrzuje to spokojenost zaměstnanců, kteří si nové pracovní prostředí nemohou vynachválit.

 

Zůstat ve starém, nebo jít do nového?

Na počátku stála otázka Albatros Media, zda obnovit nájemní smlouvu ve stávajících prostorách, nebo se přestěhovat do nových. Tým zastupování nájemců při pronájmu kancelářských prostor ve společnosti Cushman & Wakefield důkladně analyzoval možnosti včetně kompletní rekonstrukce stávajících prostor, která se ale ukázala nereálná.
Do úvah o potřebách firmy vstoupila i pandemie a hromadný přechod na práci z domova, která se v Albatros Media osvědčila. Při výběru nových prostor tak bylo potřeba zohlednit nové nároky firmy i zaměstnanců.
Kateřina Rýznerová, Associate Director, zastupování nájemců v týmu pronájmu kancelářských prostor, Cushman & Wakefield: „Nešlo o pouhý přesun z původního místa na nové. Změnu bylo potřeba důkladně promyslet, aby pro firmu byla opravdovým přínosem. Analyzovali jsme potřeby firmy, navrhli strategii a na jejím základě zvolili moderní budovu vyhovující všem požadavkům, vyjednali výborné nájemní podmínky.“
Z původně zvažovaných patnácti lokalit nakonec zvítězila budova Mayhouse nedaleko stanice metra Pražského povstání – zůstat v blízkosti metra C si přáli také zaměstnanci. Výhodou bylo, že se jednalo o nově dokončený projekt, jehož podobu si nakladatelství Albatros Media mohlo přizpůsobit podle svého.

Albatros Media – Mayhouse – kanceláře Praha
Albatros Media - Mayhouse - kanceláře Praha
Albatros Media – Mayhouse – kanceláře Praha

Prostory na přání

Zjistit, jaké uspořádání prostor by pro firmu bylo nejlepší, jak bude fungovat nejefektivněji a v jakém prostředí budou zaměstnanci nejspokojenější – to byl další z úkolů pro poradce z Cushman & Wakefield. Již od počátku úvah o relokaci byli součástí diskusí experti na tzv. workplace advisory, kteří se pomocí analýzy detailně seznámili s chodem firmy a její kulturou, způsobem fungování, novými očekáváními. Poté navrhli více variant optimálního uspořádání prostor v několika původně zvažovaných budovách.

Albatros Media – Mayhouse – kanceláře Praha

Přemýšlíte o nových kancelářích? Workplace analýza je určena všem firmám.

S dotazy na se můžete obrátit na našeho specialistu Lukáše Novotného, Workplace Strategy Lead, Project & Development Services

Vaše jméno je povinné.
Váš e-mail je povinný. E-mail má neplatný formát.
Telefon má neplatný formát.
Odeslat