K porovnání

5 nejčastějších chyb při hledání kanceláří

3 min čtení

Hledání nových kanceláří se může z počátku jevit velice jednoduše. S jakými problémy se často firmy potkávají a co jim dělá „vrásky na čele“?

1/ ČAS

Čas jsou peníze. A neplatí to o nic méně při výběru vhodných kancelářských prostor. Je proto důležité začít řešit případný přesun budoucího sídla společnosti, ale i přejednání stávající nájemní smlouvy s dostatečnou časovou rezervou, protože jen tak lze docílit efektivních úspor. Z našich zkušeností je optimální doba pro vyjednávání alespoň devět měsíců před koncem stávající nájemní smlouvy, tak abychom našim klientům poskytli kompletní přehled trhu a stávajících nájemních podmínek v požadované lokalitě a měli tak reálná data při vyjednávání s pronajímateli.

Pokud se nájemci rozhodnou nevyužít služeb profesionálů, celý proces pak může trvat nejen mnohem déle, aby dosáhli uspokojivých úspor, ale zabere jim i mnoho času, který by za normálních okolností věnovali své každodenní pracovní činnosti.

2/ LOKALITA SE ŠPATNOU DOPRAVNÍ DOSTUPNOSTÍ

Pracovní den nutně nekončí v 17h pro každého z vašich zaměstnanců. V případě, že si ale vyberete sídlo společnosti v lokalitě, která má nedostatečnou dostupnost městské hromadné dopravy mimo dopravní špičku, je potom zcela jistě náročné motivovat vaše zaměstnance k přesčasům a vystavovat je poté komplikacím při cestování z práce zpět domů. Zejména společnosti, které aplikují vícesměnný provoz, by v žádném případě neměli tento faktor opomenout. Praha je v zásadě bezpečné město, ale v nočních hodinách se i ráz města a skladba lidí v ulicích mění.

3/ NEDOSTATEČNĚ NAPLÁNOVANÝ ODHAD VELIKOSTI KANCELÁŘSKÝCH PROSTOR

Nájemní smlouvy se dnes zcela běžně uzavírají na pět let, výjimečně někteří pronajímatelé akceptují i tříleté období. Na podobné období plánuje i většina společností, ale na druhou stranu, dnešní turbulentní doba může změnit původní záměry a vystavit tak řadu společností buď prudké expanzi, nebo naopak neočekávanému útlumu. Přesně tyto dva faktory mají vždy dopad na změnu velikosti kancelářských prostor. Flexibilita pronajímaných prostor by tak neměla být opomenuta při vyjednávání podmínek nájemní smlouvy.

4/ ZNALOST TRHU

Pokud se dnes a denně nepohybujete na trhu komerčních realit, je jen velmi složité utvořit si jasnou představu o podmínkách nájmu, standardech, které pronajímatelé poskytují a příležitostech, jež se standardně neinzerují na běžně dostupných realitních serverech, proto je na místě konzultace s profesionály.

5/ VYJEDNÁVACÍ SCHOPNOSTI

Nepochybujeme o vašich vyjednávacích schopnostech, ale bez potřebných dat a znalosti trhu si lze jen těžko vyjednat ty nejlepší podmínky. I v případě, že nejste nováčkem ve vyjednávání s pronajímateli, je dobré si uvědomit, že trh s komerčními nemovitostmi se rychle mění a podmínky, které jste si vyjednali v předchozím nájemním období, se mohly zásadně změnit.

Kontaktujte nás a my vás rádi seznámíme i s dalšími plánovanými projekty na tomto území a připravíme vám nabídku na míru.

Vaše jméno je povinné.
Váš e-mail je povinný. E-mail má neplatný formát.
Telefon má neplatný formát.
Odeslat